Kefaluka Resort 5* 


Kefaluka Resort 5*

Локација: Овој хотелски комплекс зафаќа површина од 50.000м2. Од центарот на Turgutreis е одалечен 10км, а од центарот на Бодрум 25км.


Соби: Ресортот се состои од 384 соби. Сите соби имаат купатило, фен, ТВ, телефон, клима уред, сеф, мини бар и балкон.


Содржини: Покрај главниот ресторан, хотелот има и 7 a la cart ресторани и 7 барови. Во сотав на хотелот се менувачница, сувенирница, продавница и фризерски салон.


Спорт и забава: Во самата средина на хотелот, на површина од 1000м2, се наоѓа базен, а на 90Ом2 хидромасажер. На располагање на гостите на хотелот е фитнес центарот, аеробик, а исто така можат да се опуштат и во спа центар кој има 2 сауни, парна бања, џакузи и витамински бар. Од дополнителните содржини ги издвојуваме двата тениски терени, терем за одбојка на плажа, сквош, бадмингтон, билијард, пинг понг, куглана и многубројни спортови на вода. За најмладите гости има базен, 5 тобогани и детски клуб со професионален тим на аниматори.


Плажа: Хотелот има приватна песочна плажа


Web на хотелот: https://www.kefaluka.com/EN/Home

Видео за хотелот https://www.youtube.com/watch?v=sH7I1uLCQ7E&

За инфо за цени и слободни термини, контактирајте не на телефонскиот број +389 72 320 560 или на меилот info@labranda.mk