КИПАР / ЛАРНАКА и АЈА НАПА


23 Јуни (недела)    СКОПЈЕ - СОЛУН - КИПАР

Состанок на групата на паркингот спроти ХолидејИн. Трансфер до аеродромот во Солун. Полетување за Ларнака во 18:40 часот.

Слетувањето е во 20:40 часот. Организиран трансфер до хотелот. Ноќевање.

 

24 Јуни – 29

Јуни (понеделник-сабота)    КИПАР

Појадок. Слободно време за индивидуални активности

 

30 Јуни (недела)   КИПАР – СОЛУН - СКОПЈЕ

Појадок. Одјавување од хотел и трансфер до аеродром, полетување во 15:55 часот. Слетување во Солун во 18:05 часот. Пристигнување во Скопје во вечерните часови. 

  

АЈА НАПА - хотел RIVER ROCK 4*: 659€

ЛАРНАКА - хотел Livadhiotis City Hotel 3*: 579€

 

ВО ЦЕНАТА Е ВКЛУЧЕНО:

Трансфер до Солунскиот аеродром

Авионски билет Солун – Ларнака – Солун со авикомпанија Wizz Air

Аеродромски такси

Мала кабинска торба со димензии 40x30x20cm

Трансфери аеродром – хотел – аеродром

Сместување во хотел https://riverrockhotel.com.cy/gallery/  на база 7 ноќевањa со појадок

 

ВО ЦЕНАТА НЕ ЕВКЛУЧЕНО:

Доплата за чекиран багаж - куфер до 10кг, чекиран багаж - куфер до 20кг*( цената е променлива, инфо во агенција 7 дена пред терминот на поаѓање)

Туристичка такса oд 1.350 ден по лице – се плаќа во агенција

Патничко осигурување

 

НАПОМЕНИ:

Цените се по лице за сместување во двокреветни соби. За резервација задолжителна уплата на аванс од 30% од вкупниот износ на аранжманот.

Целосна доплата на аражманот е 10 дена пред поаѓање. Усни и телефонски резервации се невалидни. Плаќањето е исклучиво во денарска против вредност по курс 1 евро = 62,00 денари.

Агенцијата го задржува правото на промена на редоследот на програмата во случај на непредвидени објективни причини, како на пример застој

на граница, доцнење на летот, застој во сообраќајот, затвореност на некој од локалитети предвидени за посета ...

Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните места по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени.

Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.

Агенцијата го задржува правото на отказ на аранжманот 7 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата

за ова патување.

Патникот има обврска пред поаѓање 24 часа да ја контактира агенцијата за потврда на точното време и место на поаѓање.

Патната исправа треба да е валидна минимум 3 месеци по завршувањето на аранжманот. Валидноста на патните исправи се обврска на патниците, при уплата на резервација должни се истите да ги приложат во агенцијата за проверка.