Jaz Tour Khalef 5*

Локација: Хотелот се наоѓа на самиот влез во градот Сус. Излегува на сопствена плажа. Во близина се наоѓа ноќен клуб, продавници, ресторани.


Соби: Располага со вкупно 520 соби (стандардни, фамилијарни, junior суити и prestige суити). Сите соби се климатизирани, со балкон или тераса, со мини бар, сеф, прибор за правење чај и кафе, големо шише вода – секојдневно, сателитска ТВ, бања со туш и фен.


Содржини: Освен главен ресторан, хотелот има и 3 a la cart рестораниво кои се служат специјалитети од италијанска, турка и медитеранска кујна. На располагање се 4 барови во кои се служат лесни оброци и различни врсти на пијалоци. Во сотав на хотелот се продавници, бутици, сувенирници, фризерски салон, менувачница, лекарки услуги како и можност за чување деца на барање.


Спорт и забава: 2 отворени базени со солена вода, аква парк со 6 тобогани, детски базен, детско игралиште, тениски терен, аеробик, аква аеробик. Гостите на хотелот можат да се релаксираат во добро опремен СПА центар со сауна, парна бања или џакузи, како и во затворен базен во текот на зимскиот период. Исто така има дневна анимација, ноќна забавна програма, фитнес центар, ватерполо, пикадо.

Плажа: Песочна, пред хотелот. Нуди водени спортови.


Web на хотелот: https://jaztourkhalef.com-tunisia.com/

Цените се однесуваат за 7 дневен аранжман за 2 лица. Имаме аранжмани за 7, 10, 11 и 14 дена како и различен тип на соби.

За понуда контактирајте не на info@labranda.mk или на +389 72 320 560.