Nour Palace Resort & Thalasso 5*

Локација: Nour Palace Resort & Thalasso се наоѓа во туристичката област Махдија, историскиот главен град на династијата Фатимид, на околу 6 километри од центарот, неговата медина, пристаништето и археолошките локалитети.


Соби: клима уред, сателитска ТВ, телефон, сеф, мини фрижидер, бања, балкон.


Содржини: рецепција, надворешен базен од 1600 м2, аква парк со 5 лизгалки (7 линии), затворен базен загреан во зима, детски базен, главен ресторан, два a la carte ресторани (италијански и туниски), скара ресторан „ El Bahr “ во близина на базенот , 8 барови, 5 лифтови, менувачница, продавници, модерен, добро опремен Thalasso & Spa центар, изграден 2002 година, на површина од 3400 m2, чии услуги вклучуваат: џакузи, кабини за масажа, амам, сауни, Kneipp. , базен со морска вода со џакузи и фитнес сала, детски базен, игротека и игралиште, лежалки, чадори и душеци за плажа и околу базен, крпи за плажа ( со депозит), Wi-Fi интернет на рецепција.


Спорт и забава: мини клуб за деца 4-12 години, анимација, мини диско, игротека и игралиште, пинг-понг, лак и стрела, мал фудбал, одбојка, гимнастика на вода, две тениски игралишта, аеробик и пикадо.


Плажа: Хотелот се наоѓа на една од најубавите песочни плажи во Тунис. Лежалки и чадори на плажата се бесплатни за гостите на хотелот.


Web на хотелот: https://nourpalaceresort.com-tunisia.com/en/


Цените се однесуваат за 7 дневен аранжман за 2 лица. Имаме аранжмани за 7, 10, 11 и 14 дена како и различен тип на соби.

За понуда контактирајте не на info@labranda.mk или нa +389 72 320 560.