Marhaba Palace 5*

Локација: Хотелот се наоѓа на 140 км од аеродромот, на 10 км оддалеченост од Сус.


Соби: Хотелот располага со 322 соби и 10 суити, 1 претседателски суит и 4 Нови суити на приземје.


Содржини: Ресторани и барови: Главен ресторан со тераса, A` la carte ресторан, Moorish café (со доплата), American Bar (со доплата), лоби бар со тераса во летниот период, бар покрај базенот, бар / ресторан на плажа.

Спорт и завава: 2 затворени базени, 1 отворен, 1 детски базен, 1 базен со морска вода, лежалки, чадори и душеци покрај базен и на плажа – бесплатно. Пешкири за на плажа – со депозит. Детски клуб со игралиште. 2 тениски терени, мини голф, фитнес центар, сауна, џакузи, терапевтски базен.


Плажа: Пред хотелот, песочна. Можност за активности, анимации и водени спортови.

Web на хотелот: https://www.marhabahotels.tn/en/marhaba-palace-2/


Цените се однесуваат за 7 дневен аранжман за 2 лица. Имаме аранжмани за 7, 10, 11 и 14 дена како и различен тип на соби.

За понуда контактирајте не на info@labranda.mk или на +389 72 320 560.