Vincci Saphir Palace & Spa 5*

Локација: Saphir Palace & Spa е изграден во 2005 година и реновиран во 2014 година, лоциран во Јасмин Хамамет.


Соби: Хотелот е составен од една четирикатница во која се сместени сите соби.

Располага со 240 соби. Сите се климатизирани, имаат балкон, бања, фен, телефон, ТВ со сателитски канали, безжичен интернет (бесплатен), мини фрижидер, сеф (бесплатно).


Содржини: Освен главен ресторан, хотелот има и 3 a la cart рестораниво кои се служат специјалитети од италијанска, турка и медитеранска кујна. На располагање се 4 барови во кои се служат лесни оброци и различни врсти на пијалоци. Во сотав на хотелот се продавници, бутици, сувенирници, фризерски салон, менувачница, лекарки услуги како и можност за чување деца на барање.


Спорт и забава: Надворешен базен со детски дел, внатрешен базен, главен ресторан, a la carte ресторан, пет барови, лифт, продавница за сувенири, Wi-Fi интернет низ целиот хотел. Хотелот  располага и со спа центар кој е со доплата (сауна, масажа, џакузи, амам, арома терапија, маникир, педикир).

Плажа: Хотелот има сопствена песочна плажа која е преку улица. Чадори за сонце,

лежалки и душеци за вода се бесплатни за гостите на хотелот, пешкирите се со депозит.


Web на хотелот: https://www.vinccihoteles.com/eng/hotels/tunisia/hammamet/vincci-saphir-palace


Цените се однесуваат за 7 дневен аранжман за 2 лица. Имаме аранжмани за 7, 10, 11 и 14 дена како и различен тип на соби.

За понуда контактирајте не на info@labranda.mk или на +389 72 320 560.