📩 info@labranda.mk

📱+389 72 320 560

The journey of a thousand miles begins with a single step

The journey of a thousand miles begins with a single step.
РИМ ✈️

19-22.05.2024

Цена 499ЕУР

БАРСЕЛОНА ✈️

29.04-02.05.2024

Цена 599ЕУР


МАЛТА ✈️

24.06-01.07.2024

Цена 579ЕУР


КИПАР ✈️

23-30.06.2024

Цена 579EUR / 659ЕУР


СИЦИЛИЈА ✈️

20-25.05.2024

Цена 799ЕУР

ЛЕТО 2024 СО ЛАБРАНДА ТРАВЕЛ

ЕГИПЕТ

ХУРГАДА

Летови од 13.05.2024 до 21.10.2024

Аранжмани од 7 до 14 дена

Чартер / директен лет

Скопје -Хургда

ПОВЕЌЕ...

ТУНИС

СУС, МОНАСТИР, ХАММАМЕТ, МАХДИА

Летови од 06.06.2024 до 23.09.2024

Арнжмани од 7 до 14 дена

Чартер / директен лет

Скопје - Монастир

ПОВЕЌЕ...

АНТАЛИЈА ОД АПРИЛ

АЛАНИЈА, СИДЕ, КЕМЕР, БЕЛЕК, ЛАРА

Летови од 24.04.2024 до 20.10.2024

Аранжмани од 6 до 14 дена

Чартер / директен лет

Скопје - Анталија

ПОВЕЌЕ...

ШПАНИЈА

ЛОРЕТ ДЕ МАР

Летови од 20.06.2024 до 20.09.2024

Аранжмани од 8 до 10 дена

Лет Скопје - Белград - Барселона

ПОВЕЌЕ...

БОДРУМ

БОДРУМ

Летови од 17.06.2024 до 16.09.2024

Арнжмани од 7 до 14 дена

Чартер / директен лет

Скопје - Бодрум

ПОВЕЌЕ...

АНТАЛИЈА ОД МАЈ

АЛАНИЈА, СИДЕ, КЕМЕР, БЕЛЕК, ЛАРА

Летови од 22.05.2024 до 19.10.2024

Аранжмани од 6 до 14 дена

Чартер / директен лет

Скопје - Анталија

ПОВЕЌЕ...

МАЈ ВО ГРЦИЈА

Alia Palace 5* Pefkohori

385ЕУР цена по лице Полупансион

Превоз сопствен

Standard Room Side Sea View

Термин 20-27.05.2024

Domes Noruz Kassandra 5* Hanioti

1.178ЕУР цена по лице Полупансион

Превоз сопствен

Upbeat Haven Pool View

Термин 20-27.05.2024

Pomegranate Wellness Spa 5* Nea Potidea

656ЕУР цена по лице Полупансион

Превоз сопствен

Elegant Room Garden View

Термин 20-27.05.2024

Alexander the Great 5 * Kriopigi

341ЕУР цена по лице Полупансион

Превоз сопствен

Side Sea View Superior Room

Термин 20-27.05.2024

Possidi Holidays Resort 5* Possidi

342ЕУР цена по лице

Полупансион

Превоз сопствен

Standard Room Garden View

Термин 20-27.05.2024

Sea Coast Resort 5* Gerakini

715ЕУР цена по лице

All Inclusive

Превоз сопствен

Deluxe Room Sea View

Термин 20-27.05.2024

Tosca Beach 4 * Palio, Kavala

500ЕУР цена по лице

All Inclusive

Превоз сопствен

Standard Room Sea View

Термин 20-27.05.2024

Alexandros Palace 5* Ouranopolis, Athos

370ЕУР цена по лице

Полупансион

Превоз сопствен

Superior Room Garden View

Термин 20-27.05.2024

Xenios Anastasia Resort & SPA 5* Nea Skioni

378ЕУР цена по лице Полупансион

Превоз сопствен

Standard Room Sea View

Термин 20-27.05.2024

МАЈ ВО АНТАЛИЈА / ТУРЦИЈА

Amara Family Resort 5*

Side, Turkey

449ЕУР цена по лице

Термин 15.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

Ultra All Inclusive

Garden Standard Room

Vikingen Infinity Resort & Spa 5 *

Alanya, Turkey

761ЕУР цена по лице

Термин 22.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

All Inclusive Plus

Standard Sea View

Justiniano Park Conti 5*

Alanya, Turkey

649ЕУР цена по лице

Tермин 22.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

All Inclusive

Standard Room

Amara Comfort 5*

Kemer, Turkey

472ЕУР цена по лице

Термин 15.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

Ultra All Inclusive

Economy Room

The Lumos Deluxe Resort Hotel & Spa 5*

Alanya, Turkey

551ЕУР цена по лице

Термин 15.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

Ultra All Inclusive

Standard Room Side Sea View

Orange County Alanya 5 *

Alanya, Turkey

806ЕУР цена по лице

Tермин 22.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

Ultra All Inclusive

Standard Sea View

Nox Inn Deluxe 5*

Alanya, Turkey

535ЕУР цена по лице

Термин 15.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

Ultra All Inclusive

Superior Room Land View

Gypsophila Club Marine 5*

Kemer, Turkey

634ЕУР цена по лице

Термин 15.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

Ultra All Inclusive

Standard Room

Sultan of Dreams 5*

Side, Turkey

651ЕУР цена по лице

Tермин 15.05.2024 / 7 дена

Чартер лет

All Inclusive

Economy Room

ЕГИПЕТОТ СО ЦЕЛИОТ СВОЈ РАСКОШ

ASWAN

Во античко египетско време од Асван биле транспортирани камењата од кои се направени пирамидите

SIWA

Во оазата Сива се наоѓа базенот на Клеопатра, во Сива има и околу 700.000 урмини палмини дрвја

DENDERA

Храмот во Дендера е посветен на божицата Хатор. Името значи „дом на Хорус“, а Хорус е кралот и небесното божество

ALEXANDRIA

Кралската библиотека на Александрија имала

околу 700.000 книги

ИНФО!

  • Патниците кои ќе летуваат во Египет, Тунис, Шпанија, Турција и Грција, задолжително треба да поседуваат пасош со важност од најмалку 6 (шест) месеци од датумот на завршување на престојот на дестинацијата.
  • Проверката на валидноста на патната исправа е исклучиво на одговорност на патникот.
  • Лицата со пасоши кои не се македонски, имаат обврска сами да ја проверат визната регулатива и условите за влез во Египет и Тунис како и за излез од Македонија - независно на која дестинација ќе патуваат.
  • Лицата со пасоши кои се македонски, за влез во Египет потребно е да извадат виза на аеродромот во Хургада.
  • За престој во Тунис, Турција, Шпанија и Грција, не е потребна виза за патниците со македонски пасоши.
  • Агенцијата не превзема и не сноси одговорност доколку на патник со некомплетни и/или непроверени документи му е оневозможена реализацијата на аранжманот.


ПРОВЕРЕТЕ ЈА НАЈНОВАТА ПОНУДА

ПРЕПОРАЧАНИ ХОТЕЛИ ВО ХУРГАДА

MERAKI Beach Resort (Adults Only)

Jaz Makadina

Fort Arabesque Resort Spa Villas

SOLYMAR Soma Beach

Pickalbatros Citadel Resort

ПРЕПОРАЧАНИ ХОТЕЛИ ВО ТУНИС

Hotel Sentido Bellevue Park

Marhaba Palace

Barceló Concorde Green Park Palace

TUI Blue Oceana

Јaz Тour Кhalef

ПРЕПОРАЧАНИ ХОТЕЛИ ВО ТУРЦИЈА / АНТАЛИЈА

Lumos Deluxe

Justiniano Club Konti

Alan Xafira Deluxe Resort & Spa


TUI BLUE Belek


Limak Limra Kemer

ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА ПОСЕТИТЕ

ВО ХУРГАДА

Пирамидите во Гиза

Луксор

Сафари во пустина

Eden Island

Делфинариум

ПРЕПОРАЧУВАМЕ ДА ПОСЕТИТЕ

ВО ТУНИС

Sidi Bou Said

Римскиот амфитеатар во El Jem

Картагина, градот на Ханибал

Национален музеј Бардо

Port El Kantaoui